Spanyol Kupa: Suárez százados lett – továbbment a Barca!

2017-01-11 23:11:27

Messi megint bevágott egy szabadrúgást, ez döntött az Athletic Bilbao ellen.

Luis Suárez már száz gólnál jár a Barcelona színeiben (Fotó: Reuters)

A spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjében a nem éppen tökéletes passzban lévő Barcelonának egygólos hátrányt kellett ledolgoznia a kupaspecialistának számító Athletic Bilbao ellen – igaz, hazai pályán, és már az 1-0 is Barca-továbbjutást ért volna.

A Bilbao alapvetően a Nou Campban is meg tudta nehezíteni a Barcelona dolgát, és volt is esélye a továbbjutásra. A hazaiak ugyan Luis Suárez századik barcás góljával vezetést szereztek, és Neymar 11-esével már 2-0-ra is vezettek, de a Bilbao a második félidőben szépíteni tudott, és ezzel úja abszolút nyílttá tette a párharcot.

A meccset és a továbbjutást végül Lionel Messi döntötte el (ki más?), miután a 77. percben – a hétvégi bajnoki fordulóhoz hasonlóan – ismét gólra váltott egy szabadrúgást. Az ismét nagyon harcias Bilbao ezután már nem tudta megszerezni a továbbjutáshoz szükséges egy gólt, így a Barcelona lesz ott a következő körben.

Spanyol Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó:
Barcelona – Athletic Bilbao 3-1 (Suárez 35., Neymar 48. - 11-esből, Messi 77., ill. Saborit 51.)

Továbbjutott a Barcelona 4-3-as összesítéssel.