Hírlevél
Napi ajánló:

Vigói győzelme után horizonton a Real bajnoki címe (videó)

2017-05-17 23:01:43

Feszült hangulatú, nehéz meccset nyert meg a királyi gárda, és ezzel került egy karnyújtásnyira a bajnoki címhez.

Ronaldo nagyon közel hozta a Real 33. bajnoki címét (Fotó: Marca)

A Real Madrid szerdán pótolta be elmaradt meccsét a Celta Vigo ellen a spanyol bajnokságban, amely a végelszámolást tekintve kulcsfontosságú volt Zinedine Zidane csapata számára.

A madridiak Cristiano Ronaldo bombagóljával szereztek vezetést, de aztán a Celta előtt több egyenlítési lehetőség is adódott. Mindhiába, merthogy a hazai helyzetek rendre kimaradtak, a második félidő elején pedig Cristiano Ronaldo újra góllal fejezett be egy kontrát - és ezzel tette semmissé, hogy addig nagy részben a Celta nemcsak jól, de mezőnyfölényben is futballozott.

Később Iago Aspas teljesen jogtalan kiállítása borzolta a kedélyeket, és ezzel még inkább feszültté vált az amúgy is ideges, forró hangulatő találkozó. S lényegébben ezzel pecsételődött meg teljesen a Celta sorsa, a Real végül hatékony játékkal 4-1-re nyert, és ha az utolsó fordulóban nem szenved vereséget a Málaga vendégeként, öt év szünet után ismét bajnoki címet ünnepelhet.

La Liga, 21. forduló - elhalasztott mérkőzés:
Celta Vigo - Real Madrid 1-4 (Guidetti 69., ill. C. Ronaldo 10., 48., Benzema 70., Kroos 88.)
Kiállítva: Aspas 62.