Hírlevél
Napi ajánló:

A legjobbkor váltott hatos fokozatra a Barcelona (videó)

2017-02-11 18:09:00

A katalán csapat mostani győzelmével ugyanis ideiglenesen élre állt a La Liga tabelláján.

Luis Suárez (balra) és Neymar is gólt szerzett az Alavés ellen (Fotó: Reuters)

A spanyol bajnokság 22. fordulójában papíron nehéz meccs várt a Barcelonára, hiszen az idény egyik meglepetéscsapata, a kupában egészen a döntőig menetelő, jól védekező Deportivo Alavés otthonába látogatott Luis Enrique csapata.

Végül aztán a Barcának semmi nehézsége nem akadt, bár nagyban meghatározta a meccs későbbi forgatókönyvét, hogy még 0-0-nál az Alavés kihagyott egy százszázalékos ziccert. Ezt követően viszont elkezdődött a Barca-gála, amely főleg a második félidőben teljesedett ki, némi hazai segítséggel. Végül 0-6-nál állt meg az eredményjelző, de azért rossz hírt is kaptak a Barca-szurkolók: a 87. percben ugyanis egy brutális és megmagyarázhatatlan szabálytalanságot követően hordágyon kellett levinni a csapat jobbhátvédjét, Aleix Vidalt, akire várhatóan hosszú kihagyás vár majd.

A Barcelona ezzel a győzelmével ideiglenesen átvette a vezetést a spanyol bajnokságban, a rivális Real Madrid azonban még három meccsel kevesebbet játszott.

La Liga, 22. forduló:
Deportivo Alavés – FC Barcelona 0-6 (Suárez 37., 67., Neymar 40., Messi 59., Alexis 63. - öngól, Rakitic 66.)