Svájc-Magyarország 5-2 ÉLŐ

2017-10-07 20:35:37

Kövesse a bázeli világbajnoki selejtező eseményeit percről percre!

Egyelőre csak nézünk, mint a moziban (fotó: Facebook - MLSZ)

90. perc: Szerencsére nincs hosszabbítás, vége.

89. perc: Sommer is hibázik egy olyat, mint Gulácsi, ártalmatlan beadás után Ugrai elé ejti a labdát, aki befejeli a bal alsóba. 5-2.

86. perc: Sallai távoli, de gyenge lövését fogja Sommer.

84. perc: Derdiyok beállt Freuler helyett.

83. perc: Lichtsteiner bevágja 10 méterről, mint ló a lónak. 5-1.

82. perc: Ugyanez a szereposztás és a kifejlet, csak ez kicsit nagyobb helyzet volt Embolótól.

80. perc: Embolo fejelt Gulácsi kezébe.

76. perc: Sallai remekül ment el a bal oldalon, beadása túlment Nagyon, de pont jó volt Lovrencsicsnek, aki a lényegében üres kapu helyett a túlsó kapufa előtt álló Sommer kapus kezébe fejelt. Legalább Nagy beszaladt a kapuba.

74. perc: Zakaria rögtön lő egyet 20-ról, öt méterrel mellé.

73. perc: Frei helyett áll be Zakaria.

69. perc: Újabb, egyben utolsó magyar csere: Sallai Roland érkezik Varga helyére.

69. perc: Shaqiri beadásába Gulácsi jól ért bele, így nem lett üres kapus ziccer.

Unalmassá vált a meccs, a svájciak lassítottak, mi nem tudunk felgyorsulni.

58. perc: Gól, szépítés! Egy kapu előtti kavarodás Guzmics lő a bal sarokba nyolc méterről.

56. perc: Csere nálunk, Elek helyett Márkvárt.

Rossz nézni, ami Bázelben zajlik.

55. perc: Frei kapásból lő nem sokkal a léc fölé.

54. perc: Schär lő az ötös jobb sarka elől a rövid sarok felé, véd azonban bal lábbal Gulácsi a rövid sarok előtt.

48. perc: Nem igaz, 4-0! Zuber lőtt jól, de Gulácsi szépen bevédte. Borzalmas napja van a magyar kapusnak.

46. perc: Folytatódik a móka.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Varga Roland rárúg egy szabadrúgást, hogy ne zárjuk kapura lövés nélkül a félidőt. Sommer könynedén véd.

44. perc: Elek még begyűjt egy sárgát.

43. perc: Lang röviden szabadított fel, a svájciak visszaszerezték, majd Shaqiri Zuberhez passzolt, aki 11 méterről, kissé balról ballal a bal alsóba lőtt. 3-0.

42. perc: Varga jól kényszerítőzött a jobb oldalon Ugraival, de aztán hosszan szöktette magát.

39. perc: Majdnem újabb svájci gól, Shaqiri beadása után Seferovic az üres kapu szájából képes volt mellé rúgni a labdát.

35. perc: Ugrai "priskinkedett", kicsit arcon könyökölte Schärt, kapott ezért egy sárgát.

31. perc: Besét valóban le kellett cserélni, Lang Ádám áll be a helyére.

31. perc: Most egy Gulácsi-bravúr: Shaqiri nagy lövése után lábbal mentett a rövid saroknál szögletre.

30. perc: Jobb oldali szögletünk után Ugrai csúsztatott, majdnem veszélyes volt, de a rövid saroknál álló támadó fejese után a labda nem jutott el a kapuig, keresztben ment el, így kirúgták.

29. perc: Bese megsérült, leviszik, nem valószínű, hogy vissza tud térni.

27. perc: Nagy svájci helyzet lehetett volna, ha a balról bejövő labdát Shqiri elöl nem fejeli el Korhut.

26. perc: Zuber lőtt 20-ról, alig fölé.

20. perc: Máris itt a második... Fabian Frei lőtt a 16-os sarkáról kapura, a labda megpattant Bese lábán, és a bal sarokba vágódott. 2-0.

18. perc: Gulácsi óriási hibája után vezet Svájc! Egy hazaadás után a magyar kapus elcsúszott, Xhaka pedig köszönte szépen, és az üres kapuba lőtt. 1-0

Az első félidőben egyik csapat sem mutatott semmi különöset. Kicsit nyomnak a hazaiak, de nem vészesen.

15. perc: A balról betett labdát Seferovic lőtte volna hat méterről, de Kádár blokkolt.

13. perc: Shaqiri újabb lövését blokkolják a védőink.

9. perc: Varga bal oldali beadását elfejeli Ugrai elől Moubandje, majdnem jó volt!

8. perc: Shaqiri ziccerbe kerülhetett volna, de a 16-oson belül szerelte Kádár.

7. perc: Shaqiri ugratta ki középen Seferovicot, aki kapufát lőtt - de már lesről.

5. perc: Megint Shaqiri! Tízméteres megiramodás után 18-ről lőtt ballal laposan, Gulácsi könnyen védte a kissé erőtlen lövést.

4. perc: Shaqiri ballal 20-ről lő, alig fölé.

2. perc: A szöglet veszélytelen.

1. perc: Ugrai a szélen megy el bal oldalon, megcélozza a rövid sarkot, de Lichtsteinerről szögletre pattan a labda.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

-5. perc: Kivonultak a csapatok a himnuszokhoz.

-10. perc: A kezdőcsapatok:

Svájc: Sommer – Lichtsteiner, Djourou, Schär, Moubandje – Freuer, F. Frei, Xhaka – Shaqiri, Zuber – Seferovic.
Magyarország: Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Nagy Á., Pátkai, Elek – Varga R., Ugrai, Lovrencsics. Szövetségi kapitány: Bernd Storck

- 30. perc: A magyar válogatott már nem juthat ki a világbajnokságra, de az sem mindegy, hányadik helyen végez a csoportban. Svájc viszont azért küzd, hogy Portugáliába ne győzelmi kényszerrel kelljen utaznia az utolsó fordulóra.