Hírlevél
Napi ajánló:

Izgalmas csatában a Győr jutott a kupadöntőbe

2013-05-08 20:07:11

Csaknem csodát tett a hazai 0-2 után a Videoton a Magyar Kupa elődöntőjének győri visszavágóján, ám a 92. percben a Győr kiharcolta a döntőbe jutást Kink góljával.

Brachi gólja után hosszabbításra állt a kupacsata. de végül a Győr örülhetett (fotó: vidi.hu)

Szerdán játszották a Magyar Kupa második elődöntőjének visszavágóját Győrben, az ETO és a Videoton közreműködésével. Mivel az első meccsen Székesfehérváron 2-0-ra nyert a bajnoki tabellát is vezető győri csapat, a Vidinek kisebb csodára volt szüksége a döntőbe jutáshoz.

Ám 74 perc elteltével azonban úgy tűnt, a csoda valóra válhat, hiszen akkor már 2-0-s vezetésre tett szert a vendégcsapat! Előbb az 57. percben talált be Gomes József csapata, amikor Mitrovics Miklós indítása után Kovács István talált a kapuba, majd a 73. percben büntetőhöz jutott a Videoton Gyurcsó Ádám lerántása miatt, és a tizenegyest Brachi Ervin értékesítette.

Ekkor viszont emberhátrányba került a Vidi, mert egy szabálytalanság után Juhász Roland megkapta második sárga lapját.

És végül a fehérvári csoda is elmaradt, még a hosszabbítást sem sikerült kiharcolnia a Gomes-csapatnak: a 92. percben Kink Tamás megszerezte azt a gólt, amellyel a meccsen szépített az ETO, az összesítésben pedig kivívta a döntőbe jutást, hiszen így összesítésben 3-2-re lett a javukra.

A végén még tömegverekedés tört ki a pályán, ez azonban nem változtat a tényen: Debrecen-Győr döntő lesz a Magyar Kupában.

Magyar Kupa, elődöntő, visszavágó

Győri ETO – Videoton 1-2 (0-0)
G: Kink (92.), ill. Kovács I. (57.), Brachi (74. – 11-esből)

A Győr jutott a Magyar Kupa elődöntőjébe, 3-2-es összesítéssel, ahol az ellenfele a Debrecen lesz.