Napi ajánló:
Betöltés...

Gólzáporos forduló - Európa Liga, csütörtöki játéknap

2010-12-03 00:32:07

Összesen 23 gól született csak az első félidőkben, Falcao és Cavani mesterhármast szerzett, A Karpatyn és a Dinamo Zagreben kívül minden csapat betalált. A Palermo is kiesett az olaszok közül.

D-csoport

Villarreal – Dinamo Zagreb 3-0

A sárga tengeralattjárónak úgy kellett a győzelem, mint egy falat kenyér, és ezért meg is tett mindent a hazai közönség előtt. A 25. percben Kelava kapus szabálytalansága után büntetőhöz jutottak a spanyolok, amelyet Rossi értékesített (1-0). A második félidőben már momentumai sem voltak a Dinamónak. Előbb Rubén a 62. percben, majd Rossi 80. percben lőtt góljával alakult ki a végeredmény. (3-0) A Dinamo csakis kapusának köszönheti, hogy nem kapott ki sokkal csúnyábban spanyol földön. Az utolsó percekben Biscan kezezése miatt meg is fogyatkoztak a horvátok, de a tizenegyest a csereként beállt Senna nem tudta értékesíteni.

A másik mérkőzés eredménye miatt még mindkét gárdának van esélye a továbbjutásra illetve a kiesésre, de kétségtelen, hogy a legelőkelőbb helyzetben a Villarreal van.

PAOK – Club Brugge 1-1

Izgalmas végjátékkal az utolsó percekben szerzett góllal tudott pontot menteni a Brugge a PAOK otthonában. A hazaiak a 25. percben Vieirinha góljával még vezettek, de 89. percben Scsepovicsnak sikerült válaszolnia. (1-1)

A következő fordulóban a PAOK a Zagreb otthonában harcolhatja ki a továbbjutást, míg a Brugge hazai pályán teheti nehézzé a Villarreal dolgát.

E-csoport

Sheriff – AZ Alkmaar 1-1

A tavalyi BL-résztvevő AZ ezúttal szégyenszemre csoportja utolsó helyén kullog a Sheriff mögött. Ezene a mérkőzésen a 17. percben Holman még vezetést tudott szerezni a hollandoknak, de Rouamba góljára már nem volt válasza a piros-fehéreknek. (1-1)

Bár már a forduló előtt eldőlt, hogy egyik csapat sem juthat tovább, az azért elvárás lenne a fapapucsosoktól, hogy a moldovai bajnokot megelőzzék.

BATE Boriszov – Dinamo Kijev 1-4

A csoportelsőségért szállt ringbe a két gárda egymás ellen és az ukránok előbb ütöttek, mint kérdeztek. Az első félidőben már 2-0-ra elhúztak keleti szomszédjaink Vukojevics és Jarmolenko révén, a második játékrészben pedig már 4-0-ra is vezettek Guszev büntetőjével és Milevszkij találatával. A hazaiak részéről Nekhajcsik csak szépségtapaszt jelentő gólt tudott jegyezni, amely révén kialakult a 4-1-es végeredmény.

A találkozó után a Dinamo átvette a vezetést a kvartettben, de csoportelsőség csak az utolsó fordulóban dől majd el.

F-csoport

CSZKA Moszkva – Lausanne Sports 5-1

A hideg és a heves hóesés miatt késéssel induló találkozót könnyedén lehozták a hazaiak. Az oroszok meglehetősen igazságosan elosztották találataikat, hiszen a mohó Necid két találatát kivéve mindegyik gólt más-más játékos szerezte. Az első félidőben Necid, Oliseh és Tosics volt eredményes, míg a másodikban Dzagojev és ismét csak Necid. (5-0) A svájciak találatát a hosszabbítás perceiben Carrup szerezte, de a súlyos vereséget így sem sikerült elkerülni. (5-1)

A már eddig is biztos továbbjutó CSZKA győzelmével már 15 pontos, azaz ötből ötöt nyert - úgy látszik, az oroszok a lehető legkomolyabban veszik az EL-t, a moszkvaiakon kívül csak a Zenit Szentpétervár száz százalékos.

Palermo – Sparta Praha 2-2

Érdekes és fontos összecsapáson játszott 2-2-es döntetlent a Palermo és a Praha. Az első játékrészben még a hazaiak voltak nyeregben Rigoni révén, de a félidő után Goian megkapta második sárgáját, amely után Kladrubsky büntetőből még egyenlített is. (1-1) Pinilla még reményhez jutatta az olasz szurkolókat, szintén tizenegyesből szerzett góljával, de Kucka 62. percben szerzett találatára már nem tudott reagálni a palermói támadósor. (2-2)

Ezzel az eredménnyel a Sampdoria és Juventus után, szégyenszemre a Palermo is búcsúzni kényszerül az Európa Ligától, míg a Sparta továbbjutóként várhatja az utolsó fordulót.

J-csoport

Borussia Dortmund – Karpati Lviv 3-0

A Dortmund hozta a kötelezőt és életben tartotta esélyeit a továbbjutást illetően. A hazaiak már az 5. percben megszerezték a vezetést a japán Kagava révén és a félidő végéig meg is őrizték ezt az eredményt. (1-0) A második játékrészt aztán hasonlóan jól kezdték, hiszen a 49. percben Hummels megduplázta az előnyt. (2-0) Az ukránoknak a kegyelemdöfést a 89. percben Lewandowski adta meg, amely azt jelentette, hogy a Karpati továbbra is szerzett pont nélkül áll a csoportja utolsó helyén. (3-0)

A Dortmund a győzelemmel és a Sevilla vereségével saját kezébe veheti sorsát, ugyanis a két gárda az utolsó fordulóban egymással csap össze a fennmaradó továbbjutó helyért.

Paris Saint-Germain – Sevilla 4-2

Óriási csatát hozott a francia-spanyol párharc, amelyen eldőlt, hogy a PSG csoportelsőként várhatja a Karpati elleni utolsó fordulót. A gólgazdag találkozón Kanuté és Hoarau duplázott, míg a hazaiak edzőjét a játékvezető a lelátóra száműzte reklamálásért. A mérkőzésről bővebb összefoglaló ITT !

K-csoport

Utrecht – Napoli 3-3

Gyors gólváltással kezdődött a mérkőzés, hiszen Cavani 5. percben lőtt góljára van Wolfswinkel a 6. percben válaszolt. (1-1) A fiatal holland támadó húsz perccel később büntetőből is betalált, sőt a 35. percben Demouge góljával már 3-1-re vezetett az Utrecht. Az első félidőben még csak szépítenie sikerült Cavaninak, de a második játékrész 70. percében már büntetőből egyenlíteni is tudott az uruguayi csatár. (3-3) A hosszabbítás utolsó pillanatában a Napoli megszerezhette volna a győzelmet, de Gargano öt centiméterről a kapufára fejelte a labdát.

Mesterhármasával Cavani még életben tartotta csapata esélyeit a továbbjutásra, amelyet a Steaua Bukarest ellen otthon vívhat ki a Napoli.

Steaua Bukarest – Liverpool 1-1

Roppant tartalékos kerettel utazott el a Liverpool Romániába, ennek pedig újabb döntetlen lett a végeredménye. A vendégek Jovanovics góljával még vezettek az első játékrészben, de Éder Bonfim 61. perces találatával 1-1- lett a találkozó eredménye.

A Liverpoolnak persze ez az eredmény is tökéletesen megfelelt, hiszen így eldőlt, hogy a K-csoport győztese az angol együttes lett. Az utolsó fordulóban a Steaua a Napoli ellen lép pályára, ott dől el majd a második továbbjutó sorsa.

L-csoport

CSZKA Szófia – Besiktas 1-2

A török gárda a második félidő derekán lőtt két találatával, melyeket Zapotocny és Holosko jegyzett, megverte a Szófiát. Holosko találatához egyébként nagyban hozzájárult a hazaiak kapusa is, ugyanis a labda birtokában elcsúszott, így a Besiktas támadója könnyedén tudta elvenni tőle a játékszert. A cseh és a szlovák találatokra csak Sheridan tudott válaszolni a 79. percben.

A győzelemmel a Besiktas bebiztosította helyét a legjobb 32-ben, míg a CSZKA a harmadik helyért szállhat ringbe a Porto elleni utolsó találkozóján.

Rapid Wien – Porto 1-3

Csupán egy kolumbiai, Falcao volt a különbség az osztrákok és a portugálok között az L-csoport bécsi mérkőzésén, melyet szakadó hóesésben játszottak le a csapatok. A hazaiak az első félidő 39. percében még előnybe kerültek Trimmel révén, de Falcao három perccel később ügyelt arra, hogy ne hátránnyal forduljanak a kékek a félidőben. (1-1) A második játékrész aztán sokáig úgy tűnt, nem hoz érdemleges változást az eredmény szempontjából, de a 86. és a 88. percben Falcao duplázni, majd triplázni tudott, így a portugálok 1-3-as eredménnyel utazhatnak haza. A találkozóról bővebben ITT!

A Porto a győzelmével már biztos csoportelső, míg a Rapid jelenleg a kvartett végén kullog.

Ez volt ez Európa Liga 5. fordulója. A szerdai játéknap összefoglalójáról ITT olvashatsz!

Eredmények:

D-csoport

Gól: Rossi 25’ (büntetőből), 80’, Rubén 62’

Gól: Vierinha 25’, illetve Scsepovics 89’

E-csoport

Gól: Rouamba 54’, illetve Holman 17’

Gól: Nekhajchik 84’, illetve Vukojevic 16’, Yarmolenko 43’, Gusev 50’ (büntetőből), Milevskiy 68’

F-csoport

Gól: Necid 18’, 82’, Oliseh 22’, Tosics 40’, Dzagoev 71’, illetve Carrupt 90’

Palermo – Sparta Praha

Gól: Rigoni 23’, Pinilla 59’ (büntetőből), illetve Kladrubsky 51’ (büntetőből), Kucka 62’

J-csoport

Gól: Kagawa 5’, Hummels 49’, Lewandowski 89’

Gól: Bodmer 17’, Hoarau 20’, 47’, Nené 45’, illetve Kanuté 32’, 36’

K-csoport

Gól: van Wolfswinkel 6’, 28’ (büntetőből), Demougé 35’, illetve Cavani 5’, 42’, 70’ (büntetőből)

Gól: Éder Bonfim 61’, illetve Jovanovics 19’