Napi ajánló:
Betöltés...

Fordított a PSV, továbbra is pont nélkül a Loki

2010-10-21 21:17:26

Harmadik meccsét is elveszítette a Debrecen az Európa-liga csoportkörében, miután a PSV Eindhoven, bár hátrányban is volt, végül fordított és 2-1-re nyerni tudott Budapesten. Az első félidőben még partiban volt a magyar bajnok, a második félidőben viszont a játék valamennyi elemében alulmaradt Dzsudzsák Balázs csapatával szemben, így nem sok esélye volt a pontszerzésre.

Mindkét csapat nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe, az első percekben inkább a PSV irányította a játékot, de ekkor még a Debrecen is sokkal bátrabban és jobban futballozott, mint az első két mérkőzésén. A magyar bajnok már a 3. percben veszélyes akciót vezetett, egy hosszú indítás után Yannick került lövőhelyzetbe, de pocsékul találta el a labdát, és jócskán kapu mellé lőtt.

Ezek után a vendégek látszólag fölénybe kerültek a középpályán, a 9. percben Toivonen lapos próbálkozása kerülte el centikkel a Debrecen kapuját, majd nem sokkal később Affelay távoli, kifejezetten kellemetlenül pattogó lövését kellett hárítania Malinauskasnak. A PSV amúgy is meddőnek nevezhető mezőnyfölénye szerencsére nem tartott sokáig, mi több, a 25. percben a magyar csapat szerezhette volna a meccs első találatát: egy szöglet után az előrehúzódó Mijadinoski került helyzetbe, belsővel leadott lövése a kapufáról vágódott kifelé.

Ami ekkor még nem jött össze, az jó tíz perccel később már sikerült, egyáltalán nem érdemtelenül. Cvitkovics beívelése lecsorgott a holland védőkről, Mijadinoski újra jó ütemben érkezett, és közvetlen közelről a kapuba lőtte a Debrecen első gólját az Európa-liga sorozatban. (1-0) A megérdemelt vezetés néhány perc erejéig óriási lökést adott a hazaiaknak, nagy kár, hogy a lelkesedés tán túlzott méreteket öltött, amit góllal torolt meg a jóval tapasztaltabb eindhoveni együttes.

Alig öt perccel később máris 1-1-re váltott az eredményjelző, egy kétségkívül látványos, ezzel együtt elkerülhető találatot követően. Az óriási termetű Engelaar a tizenhatos vonalánál előbb egy könnyed megkerülős csellel becsapta védőjét, majd a kifutó Malinauskast megelőzve a kapuba pöckölte a holland csapat egyenlítő gólját. (1-1) A két csapat között fennálló sebességbeli különbség markánsan megmutatkozott ennél a szituációnál, mert az amúgy nem virtuozitásáról híres Engelaar ilyen cselt nem engedhetett meg volna magának a tizenhatos előterében.

A PSV még a félidő előtt megszerezhette volna második gólját is a meccsen, de elszalasztotta a lehetőségeket, így a szünetre 1-1-es döntetlennel vonulhattak a csapatok. A fordulás után kiderült, a hamar bekapott egyenlítő gólnak nagy jelentősége volt, a második félidőben ugyanis lényegében csak egy csapat volt a pályán. A PSV erősen visszafogott első félidei játék után felpörgött a folytatásra, és teljesen átvette a játék irányítását, a Loki pedig gyakran percekig nem találkozott a labdával.

Márpedig ilyen forgatókönyv mellett nehéz lett volna elképzelni, hogy idővel ne érett volna góllá a holland csapat immáron döntő mezőnyfölénye. A második félidő elején Dzsudzsák és Afellay is közel járt a vezető találat megszerzéséhez, mígnem a 66. percben gólban is megmutatkozott, hogy ekkorra már csak egy csapat fegyvertárában szerepelt a támadás fogalma. Pieters baloldali beadása megpattant Dzsudzsák hátán, a labda középen érkező Reishez került, aki sarokkal még belepiszkált a magas labdába, és némi szerencsével a kapuba kotorta a PSV második gólját. (1-2)

A hátrányba került Debrecen ezután sem tudott kijönni a szorításból, a PSV labdatartásra rendezkedett be, és csak annyit ki magából, amennyi feltétlenül szükséges volt a győzelemhez. Nem érhette kritika a Debrecent sem, mert most is nagy akarással és elszántsággal futballozott, más kérdés, hogy önmagában mindez még nem elég Európában. A PSV győzelme összességében nem forgott veszélyben, a Debrecen harmadik meccse után is pont nélkül áll az Európa-ligában, de továbbra is reménykedhet, hogy a fennmaradó három meccs valamelyikén még sikerül a bravúr, és meglesz a várva-várt pontszerzés.

DVSC-TEVA – PSV Eindhoven 1-2 (1-1)
Puskás Stadion, 18 000 néző. Vezette: Vollquartz (Jensen, Bille – dánok)

DVSC: Malinauskas – Nagy Z., Simac, Mijadinoszki, Fodor – Varga J., Kiss Z. – Szakály (Rezes 80.), Czvitkovics, Yannick (Bódi 66.) – Coulibaly
PSV: Isaksson – Hutchinson, Bouma, Marcelo, Pieters – Afellay, Toivonen (Bakkal 84.) – Lens (Reis 46.), Berg, Dzsudzsák

Gól: Mijadinoszki (35.), Engelaar (40.), Reis (66.)
Sárga lap: Berg (34.)

Olvasd el helyszíni szöveges tudósításunkat!