Napi ajánló:
Betöltés...

EL: Suarez vezérletével hengerelt az Anderlecht

2011-09-15 23:07:34

Magabiztos győzelemmel kezdett az Európa-liga csoportkörében a Juhász Rolanddal felálló Anderlecht. A belgák az első perctől kezdve nyomást gyakoroltak az AEK Athénra, így csak a diadal gólaránya volt kérdéses.

Az első negyedórában több labdát is elszórt a középpályán az AEK. A 16. percben Suarez tört be a tizenhatoson belülre, ahol Dellas lerántotta. A belgák támadója reklamálás helyett a földön feküdve a kapuba lőtte a labdát. 1-0. Az Anderlecht támadásban maradt és szép helyzeteket alakított ki. A félidő derekán Gillét fejelt Canesin elé, aki kapásból a kapu fölé lőtt. A hazaiak mezőnyfölénye újabb gólt hozott a 32. percben. Canesin beívelésére a leshatárról indult be Jovanovics, aki nagyon magabiztosan fejelte ki a kapu jobb alsó sarkát. 2-0. Nem kellett sokat várni a válaszra. Leonardo a saját térfeléről indulva egymaga csinált bolondot az Anderlecht jobb oldali védelméből, majd a kifutó Proto mellett a bal kapufát is érintve a kapuba tekert. Kouyate alaposan benne volt ebben a találatban, 2.1. Hiába tett jót a görögök önbizalmának a szépítés, Suarez néhány igazítás után bődületes gólt akasztott a bal felsőbe. 3-1.

Nagyon jól kezdte a mérkőzést Juhász Roland csapata, ám Leonardo gólja visszahozta a görögöket a meccsbe. Még mielőtt a vendégek túlságosan is nagy magabiztosságra tehettek volna szert, a félidő hősének tekinthető Matias Suarez kipörkölte a pókot a bal felsőből. A belgák teljesen megérdemelten vezettek.

A fordulás után a cseréktől stabilizálódott a vendégek védelme, akiknek a támadásaik eléggé veszélytelenek voltak. Az Anderlecht magabiztos játékkal tartotta előnyét, és gyors támadásokkal próbált újabb csapást mérni a görögökre. A 77. percben Manolas és Jovanovics kakaskodása után előbbi játszotta el a Hattyú Halálát, amiért a játékvezető sárgával jutalmazta a két érintettet. Manolasnak már volt egy lapja, így mehetett zuhanyozni. A kiállítás után már a saját térfelén is alig jutott át az AEK. Egy újabb ostoba labdavesztés után Kljestan passzát Suarez lőtte a léc alá. 4-1.

Teljesen megérdemelten győzött az Anderlecht.