Hírlevél
Napi ajánló:

Szép gólok Madridban, jó helyzetben a Real (videó)

2017-02-15 22:59:07

Bár az olasz csapat szerzett vezetést a meccsen, a Real alapvetően gond nélkül fordította meg a meccset, és került kétgólos előnybe.

Háromszor is a Napoli kapujába került a labda Madridban (Fotó: Reuters)

A BL-nyolcaddöntők szerdai játéknapján az olasz bajnokságban bombaformában futballozó Napoli a Real Madrid otthonában lépett pályára.

Az olasz csapat bár nem kezdte rosszul a meccset, mégis eléggé váratlanul, a 8. percben Lorenzo Insigne különleges, és egyben parádés találatával vezetést szerzett a Real ellen, ezt követően azonban szinte végig az történt a meccsen, amit a spanyol együttes akart.

A Real előbb Karim Benzema fejesével egyenlített, majd a második félidőben tulajdonképpen három perc alatt lerendezte a lényegi kérdéseket – már ami az első meccset illeti: előbb Toni Kroos lőtt okos gólt, majd Casemiro lába sült el nagyon látványosan.

A végig sokkal erősebbnek és jobbnak tűnő Real végül a vártnál talán könnyebben nyert 3-1-re, de mivel a helyzetek alapján még nagyobb is volt a különbség a csapatok között, a Napolinak sem kell összetörnie, és a hazai visszavágó előtt azért még reménykedhet.

BL-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Real Madrid – Napoli 3-1 (Benzema 19., Kroos 49., Casemiro 52., ill. Insigne 8.)