Hírlevél
Napi ajánló:

A monacói hercegek ellátták a baját Guardiolának és Citynek (videó)

2017-03-15 22:42:54

Az AS Monaco megfordította a párharcot a Manchester City ellen, és bejutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

Bakayoko, Monte Carlo hőse (Fotó: Reuters)

A BL-nyolcaddöntők szerdai játéknapján az AS Monaco kétgólos hátrányból próbált meg továbbjutni a Manchester City ellen.

A franciák végig sokkal jobban játszottak ellenfelüknél, de ebből még alapvetően nem következett volna, hogy tovább is jutnak: a Hercegségben azonban megtörtént a nem is annyira váratlan csoda, a franciák már a szünetben 2-0-ra vezettek, s bár a második félidőben szépített (és ezzel egy ideig továbbjutásra állt) a City, de az utolsó szó a Monacóé volt: a 77. percben egy beívelés után Tiemoue Bakayoko kihasználta a City-védelem sokadik megingását, és továbbfejelte csapatát. Teljes joggal ment tovább a Monaco!

Pep Guardiola edzői pályafutása során először esett meg, hogy csapatával nem élte túl a nyolcaddöntőt.

BL-nyolcaddöntő, visszavágó:
AS Monaco – Manchester City 3-1 (Mbappe 8., Fabinho 29., Bakayoko 77., ill. Sané 71.)

Továbbjutott a Monaco 6-6-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal.