Napi ajánló:
Betöltés...

A Chelsea csak asszisztált a liverpooli gázoláshoz

2012-05-08 23:25:28

A „vörösök” az első félidőben megalapozták győzelmüket, a szünet után már csak a gólkülönbség volt a kérdéses. A vége 4–1 lett, a Liverpool a bajnokságban vágott vissza az FA-kupa döntőjében elszenvedett vereségért.

Már előzetesen is úgy tűnt, hogy a találkozó inkább a Liverpool számára fontosabb, a Chelsea ugyanis szem előtt tartva a közelgő BL-döntőt, meglehetősen tartalékos összeállításban lépett pályára: a londoniak nem is tudtak mit kezdeni a jóval nagyobb lendülettel játszó hazaiakkal, akik a 19. percben Luis Suárez egyéni betörése, majd Michael Essien szerencsétlen öngólja révén szerezték meg a vezetést. 1–0

Néhány perc múlva már két gól volt a csapatok között, ezúttal már „normális” gólt ért el a Liverpool, a végig sokat bizonytalankodó John Terry hibája után Jordan Herdenson lőtt gólt, így máris 2–0 állt az eredményjelzőn.

Ezzel azonban még nem értek véget a Chelsea megpróbáltatásai, a három perccel később ugyanis Daniel Agger fejese is a hálóban kötött ki, így a Liverpool gyakorlatilag félóra játék után lesöpörte a pályáról a tartalékos Chelsea-t. 3–0

Az első félidő utolsó percében még rosszabb helyzetbe kerülhetett volna a Chelsea, a Liverpool ugyanis tizenegyest rúghatott, Stewart Downing azonban a kapufát találta el.

A második félidőben valamivel összeszedettebb csapat benyomását keltették a londoniak, az 50. percben Ramires szépített (3–1), túl sokáig azonban nem reménykedhettek a vendégek: jó tíz perccel később újra három gól volt a különbség az együttesek között, Jonjo Shelvey 25 méterről emelt az üres kapuba, a Chelsea kapusa, Ross Turnbull borzasztóra sikeredett felszabadítása után.

A Liverpool végül 4–1-re megnyerte a rangadót, és a nyolcadik a tabellán, a Chelsea maradt a hatodik helyen.

Liverpool–Chelsea 4–1 (3–0)
Gólszerzők: Essien (19. – öngól), Henderson (25.), Agger (28.), Shelvey (61.) ill. Ramires (51.)