Hol vagyok?       FFT blogok   >>  
twitter    facebook    RSS
Regisztráció
Hírlevél

FourFourTwo Szerkesztőség

Csak a foci számít!

FourFourTwo Szerkesztőség
Összes blog

Megjelent a FourFourTwo 2011. decemberi száma!

2011-11-08 13:11:12

Ha keddtől kétféle FFT-címlappal találkozol az újságárusoknál, az nem a skizofrénia jele, hanem azért van, mert az öt esztendeje elhunyt Puskás Ferenc tiszteletére ötezer példányt Puskás-címlappal nyomtattunk a rajongók és gyűjtők kedvéért, míg a magazin decemberi számának többi példánya az angol eredeti Scholes-borítóval került a standokra.

 

cimlap

Bármely címlapot választod, olyan Puskás-emlékszámot vehetsz a kezedbe, amely több mint harminc különféle rovatban, rövidebb és hosszabb cikkben foglalkozik a futballtörténet magyar gólkirályával, miközben elolvashatod kedvenc aktuális Premier League-témáidat, az exkluzív Mata- és Silva-interjút, avagy az angliai tiki-taka történetét.

 

silva

 

De most sem hagyunk egzotikus sztori nélkül: az FFT ott volt a frontvonalban, ahol a borzalmas diktátor, Kadhafi ezredes volt az ellenfél: futball a csatamezőn.

 

 

libia


Bámulatos összeállítást kaptunk az angoloktól a futballkabalákról, de a Puskás-sztorik is tudnak újat mondani: soha nem közölt dokumentumok a titkosszolgálatok aktáiból, a „hazaáruló” Puskásról folytatott belügyi és katonai nyomozásról Kőrösi Gábortól a Puskás Hungary dokumentumfilm rendezőasszisztensétől, valamint egyedül az FFT volt ott, amikor a Száguldó Őrnagy lélegzetelállító hagyatéka hazatért a spanyolországi Benidormból Magyarországra. A kultúrkincs megmentéséről exkluzív helyszíni riportban számolunk be.

 

kincs ami

Tudtad, hogy Puskásnak majdnem százhúszezres Facebook rajongói csoportja van, s egy magyar sportoló sem érhet a nyomába? Megkerestük a FB-oldal alapító-szerkesztőjét. Mit gondolsz, hány magyar van a világbajnokságokat 1934 óta nyomon követő Szepesi György álomcsapatában, amelyben Iker Casillas minden idők legjobb kapusa?


A hónap jófeje a Zizilabor extrában Rudolf Gergely, aki Audreynak elmondta, büszke rá, hogy még sohasem volt operában. Böde Dániel paksi középpályás leiskolázta Aradi Gábor karbantartót a Szurkoló vs. Játékos rovatban és új sorozatot indítottunk, amelyben újságíróink vívnak tippversenyt profi bukmékerekkel.

A kölcsönjátékos Moncz Attila feleleveníti, amikor Puskás a nagy rivális Barcelona csapatában játszott, L. Pap István meginterjúvolta a szeretettel körülvett, lábadozó Dzurják Csöpit, jegyzetírónk, Borókai Gábor erőteljesebben menedzselné a válogatott játékosokat, Gulácsit Gulácsról faggattuk, megtudtuk, hogy az igazi Kádár Tamás Newcastle-ból Pápára vágyik, és azt is, hogy Dzsudzsák Balázs mit tesz a kedvenc szendvicsébe.


De tényleg lehetetlen felsorolni, mennyi parádés cikk vár az FFT új számának olvasóira. Hozzájutottunk két fantasztikus, sohasem publikált Puskás-fotóhoz, Grund és Hazai pálya rovatunk most egyaránt Kispesten játszódik, a Fociakadémia szekció ismét elképesztően hasznos tanácsokat ad minden focistának (például Nemanja Vidics mondja el, hogyan szerelj), és persze Paul Scholes sem véletlenül van a címlapon: öt oldalon át pacekba válaszolt az olvasói kérdésekre.


Paul Simpson alapító-főszerkesztő újra remekbeszabott elemzést írt, most a futball eltűnő félben lévő varázslóiról, a Visszajátszásban pazar képanyaggal kiegészítve Dénes Tamás eleveníti fel a Panathinaikosz negyven évvel ezelőtti BEK-döntőjét, Veszprémi Linda pedig ezúttal a minap „disszidálással” vádolt Vitray Tamás 1978-as viselt dolgai után szaglászott: csúnya meló volt, amikor a Tanár úr úgy vágta a filmszalagot, hogy a riporttal kicikizze az FFT-olvasók legnagyobb kedvencét, a hazaútját éppen emiatt a műsor miatt tovább halasztó emigráns Puskást.


Persze nem felejtkeztünk el a vers és a könyvkritikáról sem, megismerhetsz egy bosnyák retro fociplakát tervezőt, a VIP-páholyban Kiss-Rigó László focista püspökkel találkoztunk, a Symbol új asztaltulajdonosa pedig Buzánszky Jenő lett. Liverpoolban találtunk egy tehetséggyanús magyar fiatalt, miközben az európai ámokfutása végeztével Kispestre hazatérő Torghelle Sanyit lelepleztük: stabilan tartja a statisztikát, amely szerint több sárga lapot kap, mint ahány gólt lő.


És akkor még ott a két oldal Harmadik félidő, Szántó Dávid DigiSport-jegyzete, az utánpótlás-sorozat újabb darabja, ezúttal Japánból és a meccsek, amelyek megváltoztatták Sallai Sándor életét.

Mindezek mellé most olyan előfizetői akciót hirdettünk, amelyet nagy hiba lenne kihagyni. Kevesebb mint fél áron kínáljuk a világ kedvenc futballmagazinját azoknak, akik most előfizetnek a következő évre.

 

Szöllősi György

főszerkesztő

nincs kép
Jelentkezz be a Facebookra, hogy hozzászólhass!
1 hozzászólás
Bemutatkozik: FourFourTwo Szerkesztőség

Tájékozott, szórakoztató, jó dumájú haverod vagyunk, olyan, amilyen titokban te is szeretnél lenni. Ahogyan Te, mi is imádjuk a futballt, amelyről mindig a legtöbbet és a leghamarabb akarjuk tudni. Szakértők vagyunk, minden témáról mi tudjuk a legtöbbet, ha mégsem, akkor ismerjük azt az embert, aki mindenkinél többet tud.

HOZZÁSZÓLÁSOK
2011-11-10 12:47:18

deep purple hozzászólása:

Én mindenkinek a Puskás-féle címlapot ajánlom!
A másik eléggé rémisztő! :D

LEGFRISSEBB HÍREK


További híreink »

UTOLSÓ KOMMENTEK


  • naszi: 38. forduló: Chelsea-Blackburn 2- ...(2012-05-12 14:21:32)
    37. forduló
  • deep purple: Szöllősi úr! Mi volt ez a hosszú hallgatás? Az ún. "szerethető" válogat ...(2012-05-10 14:12:25)
    Megleszünk?
  • CsPapa: Kedves Gábor! Rég olvastam ilyen ...(2012-05-06 22:47:37)
    HŐHA, HŐ!!!
  • naszi: Newcastle–Man City 0-0 Aston Vill ...(2012-05-06 14:25:12)
    37. forduló
  • DodoIce: Newcastle–Man City 2-2 Aston Vill ...(2012-05-05 14:59:26)
    37. forduló
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Bookmark and Share